22 721 13 12
606 929 866

seria TERM

seria TERM

Kran z termostatem z serii Termo

Kran z termostatem, nazywany również baterią termostatyczną, jest bardzo przydatnym elementem wyposażenia w łazienki. Gwarantuje bezpieczeństwo i komfort podczas korzystania z wody, szczególnie w wannie i pod prysznicem. Z szerokiej oferty produktów z serii Termo dostępnych w sklepie Bluewater z pewnością wybierzesz kran, którego funkcje i design spełnią Twoje oczekiwania!

W jaki sposób działa bateria termostatyczna?

Każda bateria wyposażona jest w dwa zawory — do gorącej i zimnej wody. W przypadku standardowych kranów stopień przepływu wody przez zawory regulowany jest dźwignią lub pokrętłami, a mieszając wodę ciepłą i chłodną uzyskujemy pożądaną temperaturę. Nie jesteśmy jednak w stanie ustawić jej zbyt dokładnie. 

W przypadku kranów z termostatem, po ustawieniu na zewnętrznych elementach baterii wybranego poziomu ciepłoty wody, zawory w sposób automatyczny ustawiają odpowiednie proporcje wody ciepłej i zimnej. Wewnątrz baterii znajduje się termostat, który odczytuje temperaturę i w odpowiedni sposób dostosowuje zawory, aby stale utrzymywać pożądaną ciepłotę. 

Dlaczego warto wybrać kran prysznicowy z termostatem?

Wybierając kran pod prysznic, z pewnością powinieneś zwrócić uwagę na sposób ustawienia odpowiedniej temperatury wody. Ważne, aby można było zrobić w to sposób szybki i wygodny. Dzięki obecności termostatu nie musisz regulować oddzielnie zimnej i ciepłej wody. Wystarczy ustawić dokładną temperaturę wody, którą chcesz uzyskać. Co ważne, będzie ona stała — nie ulegnie zmianie nawet jeśli w tym samym czasie domownicy będą korzystać z innych źródeł wody. 

Kran do wanny z termostatem

Jeśli lubisz zażywać kąpieli w wannie, z pewnością docenisz funkcjonalność baterii termostatycznych. Dzięki nim z łatwością napełnisz wannę wodą w odpowiedniej dla Ciebie temperaturze. Taki sposób działania pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, a również dbać o środowisko, ponieważ dzięki niemu unikasz regulowania temperatury poprzez dolewanie chłodniejszej lub cieplejszej wody, jeśli nie uda Ci się za pierwszym razem uzyskać pożądanej ciepłoty. W zależności od zastosowanego w Twojej łazience systemu montażu możesz wybrać kran do wanny zewnętrzny lub z zestawem podtynkowym. 

Jakie dodatkowe funkcje ma bateria termostatyczna?

Poza możliwością precyzyjnego kontrolowania temperatury wody, oferowane przez nasz sklep krany z serii Termo posiadają system bezpieczeństwa, zabezpieczający przed przypadkową zmianą temperatury. Dzięki temu unikniesz przypadkowego poparzenia gorącą wodą lub termicznego szoku w przypadku przestawienia baterii na zimną wodę. Blokada zabezpieczająca sprawdzi się szczególnie jeśli masz dzieci, które podczas kąpieli chętnie bawią się różnymi elementami wyposażenia łazienki. Kran pod prysznic z termostatem uniemożliwi im nagłą zmianę temperatury wody.

Krany z termostatem w sklepie Bluewater

Wybierając baterię wannową lub kran do prysznica z termostatem, koniecznie zwróć uwagę na ilość otworów i ich rozstaw, aby były kompatybilne z elementami armatury w Twojej łazience. Dzięki dostępności modeli o różnych kształtach i w wielu rodzajach wykończenia, z łatwością znajdziesz model odpowiedni do Twojej łazienki. Jeśli szukasz wysokiej jakości baterii łazienkowych w przystępnych cenach, zachęcamy do zapoznania się z ofertą Bluewater!


Wlaściciel strony: Blue Water Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.