22 721 13 12
606 929 866

Przyłącza kątowe

Przyłącza kątowe

Przyłącze kątowe węża prysznicowego

Projektując łazienkę, najczęściej skupiamy się głównie na wybraniu kształtu, kolorystyki oraz faktury kafli na ścianach i podłogach. Dużą uwagę przywiązujemy też do kształtu i wykończenia elementów armatury łazienkowej czy zastosowaniu dodatkowych dekorów. Drobne elementy hydrauliczne zwykle nie przyciągają naszej uwagi, a to właśnie te detale odpowiadają za to, że łazienka będzie nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna. Jednym z takich niewielkich akcesoriów, które wpływają na komfort korzystania z natrysku, jest przyłącze kątowe do węża prysznicowego.  

Do czego służy przyłącze kątowe do węża prysznicowego?

Jest to ogniwo niezbędne do zapewnienia przepływu wody, który łączy zestaw podtynkowy z wężem prysznicowym. Wybór solidnego przyłącza zapewni trwałość i bezawaryjność systemu hydraulicznego w Twojej kabinie prysznicowej. 

Przyłącza dostępne u producenta Bluewater.pl, jak większość akcesoriów hydraulicznych, wykonane są z mosiądzu, który jest odporny na korozję, dlatego doskonale sprawdza się w elementach mających częsty kontakt z wodą. 

Jakie przyłącze kątowe węża prysznicowego wybrać?

Jeśli chodzi o podstawową funkcję, przyłącza kątowe niewiele różnią się od siebie. Wyboru możesz dokonać, kierując się głównie aspektem wizualnym. Jeśli zależy Ci na wygodzie użytkowania, zwróć uwagę na przyłącza kątowe z uchwytem. Umożliwiają zamocowanie słuchawki prysznicowej do ściany, bez potrzeby montowania dodatkowych uchwytów, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Przyłącze kątowe do kabiny prysznicowej — rodzaje

Do łazienek w stylu industrialnym doskonale będą pasować duże przyłącza o zdecydowanych kształtach, na przykład kwadratowym czy prostokątnym. Wnętrza łazienek, w których część elementów jest ciemna, prezentują się niezwykle nowocześnie. Ich estetycznym uzupełnieniem będą przyłącza do kabiny prysznicowej o czarnym wykończeniu, które możesz zakupić w naszym sklepie. 

Dla miłośników klasycznych wnętrz dobrym wyborem będą przyłącza kątowe do węża prysznicowego o chromowanym wykończeniu, często uznawane za najłatwiejsze w utrzymaniu w czystości. W zależności od wybranego projektu łazienki i wyglądu pozostałych elementów możesz dobrać przyłącza w kształcie prostokąta, kwadratowe lub okrągłe.

W ofercie sklepu Bluewater.pl znajdziesz duży wybór przyłączy kątowych o różnych kształtach i rodzajach wykończenia — z pewnością znajdziesz u nas model odpowiedni do Twojej łazienki.  Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem! 


Wlaściciel strony: Blue Water Polska Wszelkie prawa zastrzeżone.